autor

Většina fotografů s digitálními přístroji fotí takzvaně do šuplíku (na disk), digitální technika k tomu svádí. Jednou z možností, jak ukázat fotky, je právě tato. Není to klasická papírová fotka, ale má to své výhody: je to jednodušší než tištění fotek, člověk zde dá i fotky, které by nedělal a v neposlední řadě to nic nestojí.

Fotit jsem začal před dvaceti roky, když nepočítám občasné zapůjčení SLR Praktica od táty, kterou mám mimochodem dodnes vystavenou. Techniku používám digitální, těla Nikon, optiku se snažím vybírat kvalitní, samozřejmě v závislosti na peněžence 🙂

První oblast fotografování byla krajina, což mně zůstalo, krajinářské fotografie je zde také nejvíce. (kromě radosti z podařené fotky je příjemná i procházka na čerstvém vzduchu :))
Poté následovaly pokusy s makrem, napřed květinky, hmyz a podobně. Ono se to docela dobře kombinuje s ročním obdobím: přes léto více hmyz a kytičky a na podzim krajina.

Pár fotek mám i zvířátek, něco je z opravdové přírody, něco z různých ZOO (těch bude asi více, nemám potřebnou trpělivost při čekání na jelena :)).

Také jsem začal trochu fotit architekturu, samozřejmě hlavně Jihlavu, něco v černobílé, něco v barvě, většinou jsem se snažil to řadit geograficky, lepší systém mě nenapadl.
Něco z fotek architektury je tzv. „urbex“Sekce „home foto“ je z dovolených a různých výletů, akcí a podobně, slouží víceméně jen k vystavení fotek pro kamarády, přístup (kvůli problémům s GDPR) může být u měkterých příspěvků na heslo, sekce „download“ slouží k výměně fotek v nejlepší kvalitě například pro tisk fotky.

Kategorii „ostatní“ jsem přidal pro nezařaditelné foto 🙂 Občas mě nějaké pitomosti napadnou a tak to dávam tady 🙂


Okolí Jihlavy a Jihlavu samotnou mám docela prochozenou, začínají docházet nápady. Vysočina je krásná, ale motivů na focení je tady poskrovnu a je nutné docela hledat. Takže hledám nové motivy a nová místa a jako asi všichni takto postižení pořád doufám, že něco nového naleznu.

Od roku 2016 se pravidelně zúčastňuji fotosoutěže „milujeme Jihlavu“, kde jsem zatím pokaždé vystavoval.  Spolupracuji s několika místními organizacemi (dodávám fotky na propagaci Jihlavy nebo na různé akce), na požádání dodávám fotky i mimo jihlavský region (Valašsko).
Tady je krátký článek co zveřejnily „Jihlavské noviny“.

Pokud se Vám alespoň nějaká fotka bude líbit, budu rád. Všem fotografům dobré světlo!  Petr Sokol.