Papilonia Praha

Uprostřed Prahy „Na příkopech“ najdete tropické motýly z kambodžské džungle. Expozice se nachází v podzemním podlaží, přímo pod dětským domem. Pokud vezmete s sebou děti – připravte si peněženku: vstup k motýlům je až na konci dětského domu, takže musíte všemi těmi lákadly pro děti projít a to dítě zpravidla neustojí 🙂

Vstup stojí 150,- korun, nepříjemné je, že před vstupem je jen několik věšáků a nápis, že za cennosti neručí.
Po vstupu na Vás dýchne neskutečná vlhkost, která spolu s teplem dá zabrat nejen fototechnice, ale i Vám. Cca více jak půl hodiny se nedá vůbec fotit, rosí se naprosto všechno. Vody se sráží tolik, že jsem měl obavy i o techniku, což se naštěstí nepotvrdilo.

Byl jsem tam ve všední den dopoledne (děti chválabohu ve škole) a tak počet osob na velikost místnosti byl bez problémů: dal by se použít i stativ, který jsem po zkušenostech z botanické zahrady nebral. Nicméně jsou tam docela silné zářivky, tak se dá fotit na nižší clony i bez blesku. Já jsem fotil objektivem Sigma AF 105mm f/2.8 EX HSM DG OS macro a troufl jsem si i na dvacetinu z ruky.

Motýli jsou docela velcí a nechají vás bez problémů přiblížit, což spolu rozumným množství lidí umožňuje je fotit z bezprostřední blízkosti. „Stopětka“ byla i trochu na obtíž, pokud se zde ještě vypravím – vezmu si kratší ohnisko.

S návštěvou celková spokojenost, pro focení rozhodně  lepší než botanické zahrada v Praze. Snad jen to parkování ve středu Prahy ..
Fotky motýlů jsou zde:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

wp-puzzle.com logo